piątek, 5 czerwca 2015

Depilacja metodą BLEND


Metoda Blend jest metodą trwałego usuwania niechcianych włosów, która łączy w sobie działanie termolizy i elektrolizy. Równoczesne zastosowanie prądu stałego i zmiennego powoduje chemiczne i termiczne uszkodzenie mieszka włosowego. Dzięki takiemu połączeniu zabieg jest mniej bolesny, niż elektroliza i termoliza stosowane oddzielnie. Blend jest również najbardziej skuteczny, jednak sam zabieg trwa dłużej niż w przypadku pozostałych metod elektroepilacji. Metoda ta jak dwie pozostałe, stosowana jest na niewielkich powierzchniach, gdyż wymaga bardzo precyzyjnego wykonania. Blend jest metodą idealną dla kobiet, które źle znoszą ból – pozbywanie się włosków w ten sposób jest praktycznie bezbolesne.

 Jak wygląda zabieg elektroepilacji? 


 Kosmetolog najpierw odkaża skórę która będzie poddana zabiegowi, a po chwili delikatnie wprowadza za pomocą specjalnej, cienkiej igły naprzemiennie prąd zmienny i stały. Po upływie około 3 sekund włosek jest tak osłabiony, że można go usunąć za pomocą zwykłej pęsety. Należy pamiętać, że metoda Blend może być stosowana tylko przez doświadczonych kosmetologów. Niewłaściwe wkłucie igły grozi powstaniem miejscowych zapaleń mieszków włosowych i trudnych do usunięcia mikroblizn.
 Niestety, jeden zabieg nie wystarcza, by na zawsze pozbyć się wszystkich zbędnych włosów. Na ogół potrzebne są w regularne wizyty w gabinecie z 2-4-tygodniowymi przerwami. Ponieważ skóra po takim zabiegu jest bardzo wrażliwa, nie wolno opalać się przez 2-3 tygodnie.