środa, 29 października 2014

Masażu nie zastąpią najlepsze kremy i ostrzykiwania
Masaż twarzy ma ogromne znaczenie dla jej wyglądu, a także dla naszego samopoczucia. Pobudza krążenie, poprawia koloryt i napięcie skóry, odstresowuje i odpręża. Prawidłowo wykonany otwiera pory i powoduje, że kosmetyki lepiej się wchłaniają, a substancje odżywcze docierają do głębszych partii skóry. Rozluźnia mięśnie, których napięcie przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych.

Wygładza cerę , poprawia jej napięcie, działa liftingująco i modeluje owal buzi. W niektórych wypadkach Masaż twarzy może być skutecznym remedium na bóle migrenowe, bezsenność, ból zatok czy szczęki. Często wykonuje się masaż twarzy w połączeniu z masażem skóry głowy, który pobudza krążenie krwi, a tym samym pomaga ją dotlenić i odżywić. Może to mieć korzystny wpływ na wygląd i zdrowie naszych włosów.

Masaż twarzy możemy i powinnyśmy wykonywać samodzielnie podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Kilkuminutowe, delikatne uciskanie i masowanie skóry okrężnymi ruchami z pewnością pozytywnie wpłynie na jej wygląd. Szczególną uwagę należy poświęcić okolicom oczu i ust oraz skórze czoła - to tak najczęściej pojawiają się zmarszczki. Możemy też zdecydować się na zabieg wykonywany przez kosmetyczkę w gabinetach kosmetycznych. Może on być wykonywany palcami lub przy użyciu np. specjalnych kamieni. Niezależnie jednak od techniki wykonania, jego efekty mogą okazać się bardziej spektakularne niż zastosowania najlepszych nawet kosmetyków.

Twarz to niezwykle specyficzna część ludzkiego ciała. Nie tylko dlatego, że to na nią zwracamy najwięcej uwagi w kontaktach z innymi ludźmi, ale także dlatego, że wyraża wszystkie nasze emocje i przeżycia. Odzwierciedla kondycję całego organizmu i jest zwierciadłem naszych uczuć. Większość z nas dba o jej wygląd każdego dnia robiąc makijaż i stosując kosmetyki pielęgnacyjne. Warto uzupełnić te zabiegi także o masaż.

Brak komentarzy: