wtorek, 28 października 2014

Pigmentacja i makijaż permanentny - dla kogo?

Zabieg pigmentacji pomaga skorygować kształt brwi (słabe lub nieregularne), ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg) oraz podkreślić wyraz oczu ("kreski" na dolnej i/lub górnej powiece).
Makijaż permanentny stosuje się także przy likwidacji blizn lub maskowaniu defektów skóry, np. plamy pigmentacyjne, blizny, przebarwienia, wprowadzając barwniki odpowiednio dobrane do koloru skóry.

Dla kogo polecam makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest  dla każdego, a w szczególności dla osób, które:
· mają mało czasu na makijaż, zapracowanych
· rano i wieczorem wyglądają blado, mało wyraziście
· wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo
· noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu · starszych, mających problemy ze wzrokiem
· są uczulone na kosmetyki kolorowe
· mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta · które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody
· pozbawionych brwi i rzęs np. po chemioterapii

Jak wygląda zabieg?

Makijaż permanentny utrzymujący się w zależności od typu i kolorytu skóry od 3 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek.
W zależności od rozległości makijaż permanentny może trwać od 30 minut do 2 godzin. W ciągu kilku dni po zabiegu część pigmentu zanika i dlatego potrzebne jest jego uzupełnienie. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny.
Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 60% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca oraz przyjmowanie leków sterydowych. Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciw wirusowe np. Heviran. Druga wizyta, która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów odbywa się po 2-3 tygodniach od zabiegu pierwszej pigmentacji.

1 komentarz:

Libra Salon Urody pisze...

Bardzo przydatny poradnik.