poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Depilacja intymna


Modne gładkie, bez włosów ciało powoduje, że wiele osób szuka rozwiązania najlepszego dla siebie oraz dostosowanego do możliwości kieszeni.

Najpopularniejsze wciąż "golenie" powoduje, że w zasadzie po kilku godzinach wyczuwamy lekkiego "jeżyka". Dyskomfort i konieczność częstego golenia nie zalicza tej metody do najlepszych, szczególnie, że często przy goleniu maszynką z żyletką dochodzi do skaleczenia ujścia mieszka włosowego, a tym samym krostki.
Krostki nie goją się najszybciej; w miejscach intymnych stanowią dyskomfort, a w tych widocznych, np. na nogach defekt estetyczny. Po częstym goleniu włos staje się "mocniejszy" i wymaga coraz częstszego golenia.
Wiele oób używa depilatora. Szybko, w miarę niebolesne depilowanie ma swoich amatorów. Jednak największym problemem sa tutaj wrastające włoski, a co za tym idzie liczne krostki.
Depilacja laserowa ma wielu zwolenników, jest zdecydowanie najskuteczniejsza, ale nie każdego na nią stać.
Ważne,  żeby wykonywała zabieg osoba wykwalifikowana, która potrafi z urządzeniem się obchodzić i ustawić parametry dostosowane do diagnozowanej skóry. Doświadczenie, wiedza w temacie osoby wykonującej zabieg jest tutaj mile widziane. Wszystkie inne metody pozwalają jedynie na tymczasowe usunięcie włosów. Metoda ta polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę- barwnik). Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania ( od 3 do 8 tygodni)- po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. Z tego względu zabiegi muszą być powtarzane minimum trzy/cztery razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 50% klientów potrzebuje ok 6 zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

 Najpopularniejszą metodą depilacji intymnej jest woskowanie. Możesz oczywiście użyć plastrów z woskiem do depilacji domowej, jednak lepiej oddać sprawy w ręce profesjonalistów, czyli iść na depilację do gabinetu kosmetycznego.

Dlaczego? Przede wszystkim sama nie wydepilujesz starannie warg sromowych czy pośladków – potrzeba pomocy drugiej osoby, by naciągnąć skórę i przykleić plaster. Poza tym zimny wosk jest niej skuteczny, a samodzielne eksperymenty z ciepłym woskiem mogą się zakończyć katastrofą, szczególnie, gdy chodzi o tak delikatne okolice.
W gabinecie  używamy ciepłego wosku, profesjonalistka ma też większą wprawę.
Zabieg jest zawsze jednak trochę bolesny, bo włoski są wyrywane w kierunku przeciwnym do tego, jak rosną. Szybko jednak zapomnisz o bólu i będziesz się cieszyć gładką skórą w okolicy bikini.


Brak komentarzy: