poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Rekostrukacja płytki paznokciowej i brodawki zakaźne

W gabinecie kosmetologicznym zdarza się że konieczna jest odbudowa paznokcia, który wskutek różnych przyczyn, został zniszczony, lub usunięty. Zwykle, powodem takiego stanu są urazy mechaniczne, ale zdarza się, że przyczyniają się do niego zwłaszcza nieleczone choroby paznokci. Rekonstrukcja jest o tyle ważna, że będzie przeciwdziałać ewentualnym zniekształceniom i deformacjom płytki paznokciowej, pozostawionej samej sobie.


W gabinecie kosmetologicznym i  podologicznym istnieje również możliwość, aby zdiagnozować i leczyć niektóre choroby paznokci, chociażby popularną grzybicę, czy też brodawki wywołane wirusem HPV. W przypadku zmian grzybiczych, poza leczeniem farmakologicznym – doustnym, bądź miejscowym, stosuje się odpowiednie zabiegi, polegające na usunięciu zmienionego chorobowo miejsca, oraz zabezpieczeniem go.
Gabinet jest wyposażony w odpowiedni sprzęt diagnostyczny umożliwiający pobranie fragmentu materiału do analizy, w celu skutecznego leczenia. W przypadku brodawek [kurzajek], usunięcie polega na zastosowaniu metody elektrokoagulacji. Ultrakrótkie impulsy elektryczne niszczą komórki zaatakowane przez wirus. Co ciekawe, wystarczy usunąć jedną lub dwie, a powoduje to zanik wszystkich innych. Jednak przed nawrotem choroby, uchroni nas jedynie wysoka odporność organizmu.

Brak komentarzy: