wtorek, 17 września 2013

Elektrokoagulacja - trwałe usuwanie naczynek krwionośnych


Elektrokoagulacja  jest zabiegiem polegającym na wykorzystaniu właściwości prądu elektryczny wysokiej częstotliwości, który przepływając przez odpowiednie elektrody wytwarza ciepło powodujące koagulację białka tkankowego.
Zabieg elektrokoagulacji jest bardzo bezpieczny, krótki i odbywa się bez zbytniej uciążliwości i potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych. Jest to metoda bezinwazyjna a w czasie zabiegu nie dochodzi do krwawienia.
W kosmetyce znajduje swoje zastosowanie w usuwaniu : brodawek (wirusowych , płaskich), prosaków, naczyniaki gwiaździste, włókniaków miękkich, zamykaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych na twarzy /teleangiektazje/, nadmiernego owłosienia.
Przeciwwskazania do zabiegu: rozrusznik serca, zaburzenia krzepnięcia, zaburzenia krążenia,
nie wyregulowana cukrzyca, ciąża.
Po zabiegu należy unikać kąpieli w basenie a także ekspozycji słonecznych , solarium. Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwości skóry - od jednego do kilku dni.
Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić takie objawy jak tkliwość, pieczenie, obrzęk , lekkie podrażniona i zaczerwieniona. Objawy niepożądane, występujące rzadko, to przebarwienia, odbarwienia, blizenki zanikowe
Nie wolno zdrapywać strupków!!!

EPILACJA -

Brak komentarzy: