Masaż ma właściwości rozluźniające, relaksujące i przeciwbólowe. Jest wykorzystywany nie tylko jako sposób na wypoczynek w gabinetach odnowy, ale także jako zabieg rehabilitujący. Zalety masażu dobrze znają lekarze, fizykoterapeuci i kosmetolodzy. Ta metoda wpływa dodatnio na naszą skórę, pobudza układ krwionośny i limfatyczny, rozluźnia mięśnie, wprowadza ciało w stan relaksacji.
Każdy, kto cierpi z powodu migrenowych bólów głowy, powinien spróbować rozluźniającego i pobudzającego krążenie masażu ogólnego. Spokojny i bezstresowy tryb życia jest bardzo ważny w przypadku profilaktyki migreny, a masowanie ciała to idealny sposób na pełne rozluźnienie.
Na naszej głowie i twarzy jest kilka punktów, które odpowiednio uciskane, mogą przynieść ulgę w bólu głowy. To kolejny przykład na to, jak korzystnie masaż wpływa na kondycję ciała.
Receptory masowane profilaktycznie mogą przyczynić się do zmniejszania częstotliwości napadów migrenowych, natomiast w czasie ataku bólu uśmierzają dolegliwości.
- Centralny punkt na czole tzw. Trzecie oko – najważniejszy punkt na głowie, znajdujący się między brwiami. Masujemy go kolistymi ruchami, delikatnie i rytmicznie, przez kilka minut.
- Skronie – wykonujemy koliste ruchy albo tzw. „ósemki”.
- Brwi – gładzimy brwi palcami od nasady nosa aż do skroni.
- Masaż czaszki – wykonujemy okrężne ruchy, podobnie jak w przypadku mycia głowy; zaczynamy od tylnej części czaszki (tam znajduje się najważniejszy punkt – łączenie z szyją) i przechodzimy powoli do przedniej części i z powrotem.
- Masaż karku – rozmasowujemy miejsca, w których wyczuwamy największe napięcie, wykonując ruchy koliste wzdłuż karku.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz