sobota, 3 września 2016

Hirsutyzm czyli włosy w nietypowych miejscach

 Do okolic, w których najczęściej lokalizują się niechciane włosy zalicza się górną wargę, podbródek, bokobrody, okolice brodawek sutkowych oraz okolicę mostka. Niechciane włosy często pojawiają się również w rejonie kresy białej, czyli okolicy od pępka do spojenia łonowego oraz w okolicy lędźwiowo-krzyżowej na skórze pleców i w okolicach ud.

Hirsutyzm określa tzw. skala Ferrimana-Gallweya: W 9 punktach ciała ocenia się dodatkowe owłosienie w skali 1 (to pojedyńcze włosy) do 4 (to gęste owłosienie). Jako wskazanie do rozpoczęcia diagnostyki zazwyczaj przyjmuje się  próg 5-6 pkt.
Pojedyńcze włosy w nieprawidłowych miejscach (np. broda, brzuch, piersi - czyli 3 pkt) nie stanowią jeszcze wskazań do interwencji lekarskiej a po prostu do zabiegów kosmetycznych i usuwania za pomocą elektroepilacji.3 komentarze:

Bartek pisze...

Elektroepilacja, pierwsze słyszę!

Anonimowy pisze...

Metoda trwałej depilacji zbędnego owłosienia znana od dawna,sprawdzona. W naszym kraju niewiele osób wykonuje więc mało popularna.

Anonimowy pisze...

Niepodważalną zaletą jest to, że elektroepilację można stosować niezależnie od koloru włosów i skóry oraz grubości włosa. Efekt całkowitego trwałego usunięcia włosa następuję po wielokrotnym powtarzaniu zabiegu w różnych stadiach cyklu wzrostu włosa, ponieważ wszystkie włosy nie rosną w tym samym czasie i usunięcie ich nie może odbyć się jednorazowo. Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia). Nawet depilacja laserowa nie daje takich wyników.