Przedwiośnie to w świecie urody czas odbudowy, regeneracji i nawilżenia skóry. Czynniki atmosferyczne, jak wiatr czy mróz oraz suche gorące powietrze w pomieszczeniach osłabiają główną i największą barierę ochronną naszego organizmu – skórę, powodując jej nadmierne wysuszenie. Skorzystaj z naszych porad, aby przywrócić skórze homeostazę.
Przesuszona skóra szybciej się starzeje i ma uszkodzony (lub nawet jest go pozbawiona) tzw. płaszcz hydrolipidowy. – najbardziej zewnętrzną warstwę naskórka stanowiąca barierę obronną skóry, chroniącą ją przed utratą wody i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Składa się z wody i tłuszczów, tworzy na skórze niedostrzegalną warstwę zapewniającą jej optymalne odżywienie i nawilżenie. Sucha skóra to skóra bezbronna i słaba.
Przedwiośnie to w świecie urody czas odbudowy, regeneracji i nawilżenia skóry. Czynniki atmosferyczne, jak wiatr czy mróz oraz suche gorące powietrze w pomieszczeniach osłabiają główną i największą barierę ochronną naszego organizmu – skórę, powodując jej nadmierne wysuszenie. Skorzystaj z naszych porad, aby przywrócić skórze homeostazę.Przesuszona skóra szybciej się starzeje i ma uszkodzony (lub nawet jest go pozbawiona) tzw. płaszcz hydrolipidowy. – najbardziej zewnętrzną warstwę naskórka stanowiąca barierę obronną skóry, chroniącą ją przed utratą wody i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Składa się z wody i tłuszczów, tworzy na skórze niedostrzegalną warstwę zapewniającą jej optymalne odżywienie i nawilżenie. Sucha skóra to skóra bezbronna i słaba.
Przesuszona skóra wymaga stosowania łagodnych kosmetyków o działaniu silnie nawilżającym, łagodzącym podrażnienia, kojącym. Do kąpieli najlepiej używać delikatnych żeli/pianek myjących,
Zaraz po kąpieli należy nałożyć na skórę całego ciała odpowiedni kosmetyk – balsam, krem, masło, olejek itp.
Te składniki to podstawa:
Substancje złuszczające naskórek (alfahydroksykwasy, enzym papainy) – kwasy oraz enzymy takie jak papaina rozluźniają wiązania między komórkami martwego naskórka. Dlatego w bardzo delikatny sposób możemy pozbyć się niepotrzebnej warstwy martwych komórek oraz odblokować pory.
Alantoina ma właściwości łagodzące, przeciwzapalne i regenerujące. Pobudza zdolność rozmnażania się komórek naskórka, dzięki czemu sprawniej przebiegają procesy jego odnowy i gojenia. Działa wygładzająco i zmiękczająco, skutecznie usuwa spękania i zgrubienia na skórze. Przyspiesza gojenie, zmniejsza zaczerwienienie i podrażnienia oraz działa nawilżająco. Nie powoduje reakcji uczuleniowych, stąd często można ją znaleźć w produktach hipoalergicznych. W kosmetykach zwykle łączy się ją z mocznikiem, gliceryną i witaminami.
Provitamina B5 (pantenol) – czyli kwas pantotenowy jest uznanym składnikiem w pielęgnacji kosmetycznej. Pantenol łatwo wnika w głąb skóry, znakomicie ją nawilża, ujędrnia, nadaje miękkość i elastyczność. Dzięki działaniu rewitalizującemu dla bariery lipidowej naskórka już po tygodniu stosowania skóra wykazuje lepsze nawilżenie, a nadmierne łuszczenie zostaje zminimalizowane.
Algi morskie – są bogate w białka, tłuszcze, węglowodany, związki jodu, potasu, magnezu, chloru i żelaza, a oprócz tego w śladowe ilości miedzi, cynku, kobaltu, wanadu, strontu oraz witaminy A, E, C i B1, B2, B5, B6, B12 i PP (B3, niacyny). Regenerują, oczyszczają, odżywiają, nawilżają skórę. Popawiają kondycję z szarej, zmęczonej cery.
Koenzym Q10 – działa antyoksydacyjnie i przeciwzmarszczkowo. Przyspiesza regenerację skóry, wygładza i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Skóra zyskuje młodszy wygląd i staje się miękka w dotyku.
Kwas
hialuronowy to
silnie nawilżająca substancja, mająca zdolność wiązania
cząsteczek wody i łączenia włókien kolagenowych. Wystarczy
zaledwie jeden gram tego kwasu do związania aż sześciu litrów
wody. Łagodzi też stany zapalne i przyspiesza gojenie drobnych ran.
Kwas mlekowy .- pobudza produkcję ceramidów. To związki z grupy tłuszczów obecnych w warstwie rogowej naskórka. Decydują one o elastyczności skóry i utrzymaniu jej stałej temperatury. Ich liczba zmniejsza się wraz z wiekiem – po 40. roku życia skóra wcale ich nie produkuje. Kwas mlekowy działa także antybakteryjnie i reguluje pH skóry.
Witamina C - przeciwzapalny, poprawia gojenie i rozjaśnia przebarwienia. Zmniejsza zaczerwienienie skóry i sińce pod oczami. Jest także polecana przy atopowym zapaleniu skóry, działa gojąco (np. po oparzeniach słonecznych – chroni przed późnymi skutkami promieniowania UV), a także po zabiegach kosmetologicznych, gdy musi nastąpić regeneracja naskórka. Stymuluje skórę do naprawy. Znajdziemy ją w recepturach kosmetyków do twarzy, szczególnie o działaniu przeciwzmarszczkowym, ujędrniającym, rozjaśniającym i złuszczającym, do skóry naczynkowej i chroniących przed promieniami UV, w preparatach do włosów i ciała, w tym w kuracjach na rozstępy, ponieważ zmniejsza ich widoczność.
pamiętaj
Ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB jest konieczna przez cały rok.
- Odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe dla utrzymania dobrego nawilżenia skóry.
Prawidłowo zbilansowana dieta bogata w antyoksydanty wspomaga ochronę przed wolnymi rodnikami, które przyspieszają starzenie się skóry.
Regularna aktywność fizyczna pomaga redukować stres, który ma negatywny wpływ na kondycję skóry.
Dostateczna ilość snu (7-9 godzin na dobę) jest kluczowa do utrzymania skóry w dobrej kondycji.
Szkodliwe nawyki takie jak, palenie papierosów i nadmierne spożywanie alkoholu mają negatywny wpływ na skórę, przyspieszając procesy starzenia, dlatego należy ich unikać, a najlepiej całkowicie wyeliminowane
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz